30. Září 2017 - 19:00
Podělte se na:

BIELA NOC – Luke Jerram: Múzeum mesiaca (Museum of the Moon) | Kunsthalle / Hala umenia Košice | Sobota, 30. Září 2017

Kunsthalle/Hala umenia sa počas najväčšieho a najnavštevovanejšieho festivalu súčasného umenia Biela noc premení 30. septembra na „Museum of the Moon“ (Múzeum mesiaca). Autorom umeleckého diela je multidisciplinárny umelec z Veľkej Británie Luke Jerram.

Monumentálny svietiaci mesiac, vznášajúci sa nad hladinou bazéna, ktorého priemer je sedem metrov, pozostáva z detailných záberov NASA z povrchu Mesiaca. V mierke približne 1:500 000 každý centimeter vnútorne osvetlenej sochy predstavuje päť kilometrov skutočného mesačného povrchu. Inštalácia je prepojením záberov Mesiaca, mesačného svetla a sprievodnej zvukovej kompozície oceňovaného skladateľa Dana Jonesa. Spoločne vytvárajú magické dielo, ktoré upozorňuje na najnovšie vedecké poznatky z vesmíru a zároveň zosobňuje jednotlivé osobné príbehy spojené s Mesiacom.

Luke Jerram sa venuje sochárstvu, tvorbe inštalácií a live art projektom. Žije vo Veľkej Británii, avšak už 19 rokov pôsobí medzinárodne. Je tvorcom niekoľkých pozoruhodných umeleckých projektov, ktoré nadchli a inšpirovali ľudí po celom svete. Vo svojej tvorbe paralelne rozvíja niekoľko príbehov. Po svete je známy svojimi veľkoformátovými verejnými umeleckými dielami.

Inštaláciu si môžu návštevníci pozrieť od 19:00 do 02:00 hod.

Vstupné 5 € (vstupenka platí pre všetky interiérové inštalácie v meste)